Diğer

Ses dosyalarını dinlemek için adrese tıklamanız, bilgisayarınıza indirebilmek için sağ tıklayıp bağlantıyı/hedefi farklı kaydet seçin.

Abdussamed-Fatiha Dünyanın en sevilen Hafız’ı Rahmetli Mısır’lı hafız Abdussamed’den Fatiha suresi. Kur’an’ın ilk sûresi olduğu için açış yapan, açan manasına “Fâtiha” denilmiştir. Manası itibariyle Fâtiha, en büyük dua ve münâcâttır. RUHU-L FURKAN tefsirinden Fatiha suresi tefsiri

Bayram Hoca Mektubatçı şehid Bayram hocamız bu vaazında peygamberimiz hazreti Muhammed’in sallallâhu aleyhi vesellem hayatını anlatmıyor!

EZÂN-I MUHAMMEDİYYE Hicri 2 yılında Müslümanlara namaz vakitlerini bildirmek için bir alâmete ihtiyaç oldu. Peygamberimiz Aleyhisselâm sahabileriyle çeşitli çareler konuştu. Çan çalmak, boru çalmak, ateş yakmak gibi fikirler, başka dinlerin alâmetlerine benzediği için kabul edilmedi. Sonra, görülen bir rüya üzerine bugünkü şekliyle Ezan sünnet kılındı. Aynı zamanda ilahî vahiy ile de bildirilen Ezan, çok kuvvetli bir sünnet oldu.

Tekrar Arapça Okunuşu Türkçe Anlamı
4x الله اكبر Allahu ekber Allah en büyüktür
2x اشهد ان لا اله الا الله Eşhedû en lâ ilâhe illallah Allah’tan başka ilah olmadığına tanıklık ederim
2x اشهد ان محمدا رسول الله Eşhedû enne Muhammeden resulullah Muhammed’in Allah’ın elçisi olduğuna tanıklık ederim
2x حي على الصلاة Hayya ale-salah Haydi namaza
2x حي على الفلاح Hayya alel-felah Haydi kurtuluşa
2x *الصلاة خير من النوم

قد قامت الصلاوة

Es-salatu Hayrun Mine’n Nevm

Gad Gâmetis-salâh

Namaz uykudan hayırlıdır (sabah)

(kamette) Namaza kalkın

2x الله اكبر Allahu ekber Allah en büyüktür
1x لا اله الا الله Lâ ilahe illallah Allah’tan başka ilah yoktur

Gençlerin dinlemesi gereken bir sohbet. İbrahim Gürbüz Hoca

Kalp temizliği – Mustafa Özşimşekler Hocaefendi ile NUR PINARI 82.Bölüm 11 Nisan 2017 Lâlegül TV

Şehid Hızır Hoca Efendi – Berlin Mevlana Camii Mahmut Efendi hazretlerinin rahmetli damadı Şehid Hızır hocamız berlindeki kardeşlerimizin sorularını cevaplıyor.

MAHMUD EFENDİNİN BİR SOHBETİ DÜNYAYA BEDEL 1996 Ahmet Yesevi Külliyesi

Musab Bin Umeyr Mekke’nin en zengin ailelerinden birine mensub olan Musab bin Umeyr Radıyallahu Anh Annesi tarafından Müslüman olduğu için zindana atılmasına rağmen Müslüman olmuş ve insanları en güzel şekilde islama davet etmiştir.

Nihat Hatipoğlu – Peygamberimizin Ahlakı Doktor Nihat Hatipoğlu peygamberimizin sallallâhu aleyhi ve sellem güzel ahlakını anlattığı bu konuşmasında tv programlarının ne işe yaradığına ve ne işe yaraması gerektiğine de değiniyor.

Yusuf islam – Talaa Al Badra Alayna (Hala hayranları olan “Cat Stevens” Müslüman olduktan sonra “Yusuf islam” adını aldı. Medineli sahabelerin hicret sonunda peygamberimize söylediği bu ilahiyi okudu.

Paylaş