Kan uykusu – Mahmud Efendi Hazretleri pkk hakkında ne söyledi

Cübbeli Ahmet Hoca efendi :
Pkk dinsizi Müslüman Kürt kardeşlerimize yıllardır hainlik yapıyor,evlatlarını dağa kaçırıyor,hizmetleri engelliyor ve bu kardeşlerimizi kötü reklam ediyor.
Ya Rabbi celle celâlühü; Müslüman Kürt kardeşlerimizi bu Pkk belasından uzak eyle;bizi ayırmaya çalışan bu Siyonist oyunu olan Pkk yı ve Işid i kahru perişan eyle,âmin.

Türkiye bugün kâfirlerin fesatlıklarına maruz kalmaktadır. pkk vasıtasıyla bizleri arkadan vuruyorlar. Aleyhimize onlara silah yardımı yapıyorlar, hatta devletin ileri gelenlerine emrediyorlar: “pkk’yı ellemeyin” Bunlar Türkiye’yi ne kadar ahmak görüyorlar.

“(Ey Müslümanlar!) İşte siz (kâfirlerle dostluk etme hususunda) öyle (hatalı) kimselersiniz ki (aranızda olan akrabalık ve vatandaşlık gibi sebeplerden dolayı) onları (o kâfirleri) seversiniz.
Onlar ise (aranızdaki din ayrılığından dolayı) sizi sevmezler. Hâlbuki siz kitap (lar) ın hepsine inanırsınız (onlar ise sizin kitabınız olan Kur’an-ı Kerim’e inanmazlar, artık nasıl olurda böyle din düşmanlarınızı seversiniz). Ve (o münafıklar) sizinle karşılaştıklarında ‘inandık’ derler. Kendi başlarına kaldıklarında ise, size olan kinlerinden dolayı parmaklarının uçlarını ısırırlar.
(Habibim! O münafıklara) De ki:” Kininizle ölün” (ölünceye kadar bu kininiz devam etsin, beklediğinizi bulamayın) şüphesiz ki Allah(-u Teâlâ) göğüslerde bulunanı (kalplerdeki her şeyi) hakkıyla bilendir.”

Sevecek başka kimseyi bulamadınız da Kur’an’ınıza, peygamberinize inanmayan, sizleri sevmeyen, fesadınıza koşanları mı seviyorsunuz? En büyük avanaklık seni sevmeyeni sevmektir.

“Eğer size bir iyilik dokunur (nasip olur) sa, (bu) onları üzer. Şayet size bir kötülük isabet eder (başınıza gelirse) onunla sevinirler. Eğer sabreder ve Allah-u Teâlâ’dan korkarsanız, onların hileleri size hiç bir zarar vermez. Şüphesiz ki Allah(-u Teâlâ) onların yaptıklarını (ilmiyle çepeçevre) kuşatıcıdır.”

Kâfirler bize böylesine düşmanlık ederler de, yine onların yamalarını giyinmekten gurur duyan Müslümanlar vardır.

Dünyada, dini İslam olmayan bütün ülkeler bizim düşmanımızdır. Bizlere kötülük, hezimet, mağlubiyet gelmesini gözetir dururlar. Bu durum karşısında biz ne yapmalıyız?
Ayet-i Celile’den anlaşıldığına göre katiyen onları sevmeyen takva sahibi ve sabrediciler olmalıyız. Bu takdirde onların hileleri bize zarar vermez Biiznillah…

Güneydoğuda teröristlere yapılan operasyonlar. Gaziler ve şehit ailelerinin kendi ağzından yaşanan mucizevi olaylar.

Kan Uykusu 1993-1995 yılları arasında Hakkari özelinde teröre karşı verilen mücadelenin anlatıldığı; Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, Emekli Jandarma Albay Erdal Sarızeybek, Emekli Albay Vahap Özkan, Emekli Piyade Binbaşı Serhat Karadeniz, Piyade Asteğmen Nizamettin Tayfur, Piyade Asteğmen Sinan Karaoğlu, Komando Asteğmen Fırat Cem Utku, Komando Er Ercan Yorulmaz, Gazeteci Macit Gürbüz, Şehit Zekeriya Gözyuman’ın Babası Mustafa Gözyuman ve annesi Asiye Gözyuman’ın konuk oldukları; 778 günde PKK teskillerine manevra gücü olarak 1000-2000 askerden olusan 779 harekat, manevra gücü 3000-5000 askerden meydana gelen 78 harekatı konu edinen Serdar Akinan yapımı belgeseldir.

pkk/terör sorununun detayı https://selam.org/2-kurtulus-savasi/ yazımızdadır.

Paylaş