Lolita İhtilali

Milletlerin temeli ve onları ayakta tutan ekonomik güç para, teknoloji, silah değildir. Asıl millî ve mânevî değerlerdir. Tarihi bilenler şu gerçeği net olarak görürler ki; ahlaksız milletler yıkılmaya mahkûmdur.

İsmi gereksiz bir gazetenin 3. sayfasında haber: “12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı.”… İstanbul’un sur içindeki tarihî bir semtindeki ilköğretim okulunda 6 erkek çocuk bir kız arkadaşlarıyla bodrumda fuhuş yapmışlar, kız gebe kalınca mesele anlaşılmış, erkek çocuklar okuldan atılmış… Bir ilimizde, bazı liseli kızların hayvanları bile iğrendirecek seks partilerini gösteren pornografik CD’ler ortaya çıkarıldı. İlgililerden biri “Çok şükür bu filmler bizim şehrin kızlarına ait değil” şeklinde beyanda bulundu. “Çok şükür bizim kızlar değil” ne demek? Bu memleketin bütün kızları bizim kızlarımız değil midir?… Kocaeli Üniversitesi’nce, (KOÜ) 8 üniversitede yapılan bir araştırmada, kız öğrencilerin yüzde 25.5’inin en az bir kez öğretim elemanlarınca cinsel tacize uğradığı belirlendi. Ve günlerdir Mardin’den Sivas’a kadar Türkiye’nin dört bir yanından 12 – 13 yaşında küçük kızlara tecavüz haberleri… Şeker denen bir radyo programcısı canlı yayında kendisini arayan genç kıza “O bir çıtır” diyor, yani “lolita”(babası yaşında bir adamla ilişkide bulunan çocuk yaşta bir kız) Bunu diyen Şeker’de kızın dedesi yaşında, bütün Türkiye’ye canlı yayında torunu yaşındaki bir kıza “lolita” diyor ve bütün memleket bu sapıklık derecesindeki sarkıntılığı doğal bir şey gibi izliyor/dinliyor…

Madalyonun bir yüzünde ağzı salyalı sübyancılar var. Peki diğer yüzünde?

Bir estetik kliniğinden uzman: 14-15 yaşında kızlar ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, selülit tedavisi yaptırmak istiyor. Geçenlerde bir kız elinde bir film yıldızının fotoğrafıyla gelmiş ve “Bununki gibi dudak istiyorum” demiş. Bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı: “Genç nüfusta müthiş bir uyanma var” diyor. 17-18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor. Batı’da ergenlik yaşı 16-17’den 11-12’ye geriledi. Amerika’da 10 yaşa kadar düştü. Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık. Bunun iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri “psiko-seksüel uyarımın artması”. Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması. Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor.

Gençler lise çağında özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi sadece bir seks nesnesi olarak görüyor. Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu? Göreceğiniz ağır makyajlı, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16-17 yaşında olduğuna inanabilir misiniz? Anneleri mi? Onlarda kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında. Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor. İnanılmaz bir “ergen ihtilali” yaşadığımızın farkında mısınız? Gençlerin en hayırlısı, kendisini yaşlılara benzeten, ihtiyarların en fenası da kendisini gençlere benzetendir. buyuruyor peygamberimiz. Sallallahu Aleyhi ve Sellem

Bir köyde uzun etek giyen güzel bir hanıma, birçok erkek evlenme teklif eder ama fakir olmasına rağmen evlenmez. İki genç iddiaya girer. Yakışıklı olanı; “Ben bu bayana kendimi kabul ettiririm.” der. Bayana giderek; “Annem sizin namuslu bir kadın olduğunuzu söyledi. Şu tokayı da hediye olarak gönderdi.” der. Bayan sevinerek alır ve annesine selâm gönderir. Genç, başka bir zaman, altın bir yüzükle gelir, “Bunu da, ben size hediye etmek istiyorum.” der. Bayan; “Olmaz kabul edemem, karşılık olarak bir şey vermem gerekir ama, bir şeyim de yok.” der. Genç de; “İlla bir şey vermeniz gerekirse, eteğinizi hafifçe çekip dizden aşağısına bir kerecik bakmam yeter.” der. Bayan da, “Bu kadar göstermekten birşey olmaz.” diyerek eteğini azıcık sıyırır. Genç başka bir zaman, altın bir küpe ile gelir. Kız küpeyi görünce sevinir. Uzatılan küpeyi alır. “Karşılık olarak benden ne istiyorsunuz?” der. O da, “Çok şey gerekmez, eteğinizi biraz daha sıyırıp, dizden üstüne baksam yeter.” der. Bu sefer de, kız fazla tereddüt etmeden dizden üst kısmını gösterir.” Genç başka bir sefer de, güzel bir kolye ile gelir. Bayan uzatılan hediyeyi hemen alır. Genç,”Ücreti sadece bir öpücük.” der. Öpüştükten sonra artık işi iyice ilerletirler. Yakışıklı genç iddiayı kazanır.

Taviz tavizi getirir. Hayâ ve namusa önem vermeyen, bundan bir şey olmaz diyen, kendisini helâk edecek bombanın fitilini ateşlemiştir. Çocuklarınızı nereye yönlendirip, emanet ettiğinize bir bakın. Batı kültürünü gözü kapalı çağdaş uygarlığın gereği kabul ettik. Böylece atalarımızın mirası olan Kur’an ahlakı, adaleti ve tabii rahmetinden uzaklaştık.

İmal edilen en küçük bir âletin bile kullanma talimatı ambalajına konur. Rabbimizin 95/4-Biz insanı en güzel biçimde yarattık. buyurduğu eşref-i mahluk olan insanada Kur’ân ve sünnet ile bildirdiği şer’î kanunlar vardır. Allah-ü teâlânın huzuruna ve saadete kavuşturacak tek yol İslâm ile şereflenmektir.

Paylaş